Найновіше:

29 листопада  2017 року  на базі Новоселицької  гімназії проведено методичний практикум вчителів художньо-естетичного циклу загальноосвітніх навчальних закладів району на тему: «Формування художньо-естетичних здібностей учнів 5-9 класів».

Методист районного методичного кабінету Міхаєса О.В. ознайомив учасників з планом та завданнями методичного практикуму, наголосив на актуальності теми та важливості питань, що обговорюватимуться.  

Основним завданням заходу було: розвиток особистісно – ціннісного ставлення до мистецтва та навколишнього світу, здатності до сприймання, розуміння і творення художніх образів, потреб в художньо – творчій самореалізації і духовному самовдосконаленні, визначення основних напрямів роботи вчителів художньо-естетичного циклу з розвитку школярів 5-9 класів через формування в них спеціальних умінь і навичок, набуття учнями ключових та предметних компетентностей, необхідних у повсякденному житті.

           Вчитель образотворчого мистецтва Новоселицької гімназії Нонна Бальон. представила один із  шляхів зацікавлення та розвитку творчих здібностей учнів – проектну діяльність на уроках образотворчого мистецтва, використання ІКТ. Урок-проект «Рушник – душа народу» проходив у комп’ютерному класі – створювали композицію орнаменту для вишивки рушничка за допомогою онлайн-конструктора  Ornament UA. Особливість втому, що в орнаменті учасники практикуму зашифровували власні імена. А потім у програмі   PowerPoint створювали макет власного вишитого рушничка. Всі із задоволенням поринули у творчий процес, відчувши себе справжніми майстрам. На думку Бальон Н.М. переваги саме такого уроку в тому, що дітям конструктор полегшує виконання правил композиційної побудови орнаменту, надає можливість відчути себе творцями коду власного імені, а створені макети відразу можна  роздрукувати, оформивши краї рушничка торочками. Отже,  і завдання уроку  було виконано – кожний учасник представив власний проект рушничка, який потім можна втілити в реальний.

      Наступним кроком семінару був захист учнівського проекту у формі мультімедійної презентації на тему «Екскурсія  у народне  музичне мистецтво с.Тарасовці» ( «Сît de frumoasă este lumea în care noi trăim…») під керівництвом вчителя художньо-естетичного циклу Тарасовецької ЗОШ Кіріліч А.В.

      Метою реалізації проекту було:

  • формування культури людських почуттів як найсильніших – любові, доброти, милосердя через сприймання творів мистецтва, так і почуття кольору, лінії ритму, композиції, колориту, безпосередньо у мистецькій діяльності;
  • опанування вміння та навичками в образотворчій діяльності; формування художньо – практичній компетентності; готовності використання отриманий досвід у самостійній творчій діяльності;
  • виховання духових та моральних ціннісних орієнтирів у музичному мистецтві, інтересів, смаків, потреб у творчості; національно – патріотичної свідомості та активної життєвої позиції.

        У теоретичній частині методист відділу освіти Міхаєса О.В. розповів про використання інтерактивних вправ  на уроках предметів художньо – естетичного циклу.

           На методичній частині учасники методичного практикуму під час круглого столу розглянулі наступні питання:

 1.Основні вимоги щодо сучасного уроку предметів художньо-естетичного циклу.

  2.Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів 5-9 класів з предметів художньо-естетичного циклу.

  3.Основні навпрямки роботи вчителя художньо-естетичного циклу з самоосвіти.

         Усі учасники заходу обмінялися думками щодо проведення уроку та заходів.  

       На завершення семінару з урахуванням зауважень та пропозицій учасників були прийняті методичні рекомендації.

       Усі присутні залишили навчальний заклад із гарним настроєм і побажаннями колегам творчої наснаги у вихованні майбутнього покоління.

[SvenSoftSocialShareButtons]