Найновіше:

29 листопада  2017 року  на базі Новоселицької  гімназії проведено методичний практикум вчителів художньо-естетичного циклу загальноосвітніх навчальних закладів району на тему: «Формування художньо-естетичних здібностей учнів 5-9 класів».

Методист районного методичного кабінету Міхаєса О.В. ознайомив учасників з планом та завданнями методичного практикуму, наголосив на актуальності теми та важливості питань, що обговорюватимуться.  

Основним завданням заходу було: розвиток особистісно – ціннісного ставлення до мистецтва та навколишнього світу, здатності до сприймання, розуміння і творення художніх образів, потреб в художньо – творчій самореалізації і духовному самовдосконаленні, визначення основних напрямів роботи вчителів художньо-естетичного циклу з розвитку школярів 5-9 класів через формування в них спеціальних умінь і навичок, набуття учнями ключових та предметних компетентностей, необхідних у повсякденному житті.

           Вчитель образотворчого мистецтва Новоселицької гімназії Нонна Бальон. представила один із  шляхів зацікавлення та розвитку творчих здібностей учнів – проектну діяльність на уроках образотворчого мистецтва, використання ІКТ. Урок-проект «Рушник – душа народу» проходив у комп’ютерному класі – створювали композицію орнаменту для вишивки рушничка за допомогою онлайн-конструктора  Ornament UA. Особливість втому, що в орнаменті учасники практикуму зашифровували власні імена. А потім у програмі   PowerPoint створювали макет власного вишитого рушничка. Всі із задоволенням поринули у творчий процес, відчувши себе справжніми майстрам. На думку Бальон Н.М. переваги саме такого уроку в тому, що дітям конструктор полегшує виконання правил композиційної побудови орнаменту, надає можливість відчути себе творцями коду власного імені, а створені макети відразу можна  роздрукувати, оформивши краї рушничка торочками. Отже,  і завдання уроку  було виконано – кожний учасник представив власний проект рушничка, який потім можна втілити в реальний.

      Наступним кроком семінару був захист учнівського проекту у формі мультімедійної презентації на тему «Екскурсія  у народне  музичне мистецтво с.Тарасовці» ( «Сît de frumoasă este lumea în care noi trăim…») під керівництвом вчителя художньо-естетичного циклу Тарасовецької ЗОШ Кіріліч А.В.

      Метою реалізації проекту було:

  • формування культури людських почуттів як найсильніших – любові, доброти, милосердя через сприймання творів мистецтва, так і почуття кольору, лінії ритму, композиції, колориту, безпосередньо у мистецькій діяльності;
  • опанування вміння та навичками в образотворчій діяльності; формування художньо – практичній компетентності; готовності використання отриманий досвід у самостійній творчій діяльності;
  • виховання духових та моральних ціннісних орієнтирів у музичному мистецтві, інтересів, смаків, потреб у творчості; національно – патріотичної свідомості та активної життєвої позиції.

        У теоретичній частині методист відділу освіти Міхаєса О.В. розповів про використання інтерактивних вправ  на уроках предметів художньо – естетичного циклу.

           На методичній частині учасники методичного практикуму під час круглого столу розглянулі наступні питання:

 1.Основні вимоги щодо сучасного уроку предметів художньо-естетичного циклу.

  2.Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів 5-9 класів з предметів художньо-естетичного циклу.

  3.Основні навпрямки роботи вчителя художньо-естетичного циклу з самоосвіти.

         Усі учасники заходу обмінялися думками щодо проведення уроку та заходів.  

       На завершення семінару з урахуванням зауважень та пропозицій учасників були прийняті методичні рекомендації.

       Усі присутні залишили навчальний заклад із гарним настроєм і побажаннями колегам творчої наснаги у вихованні майбутнього покоління.

[SvenSoftSocialShareButtons]

Актуально
Гордість району

 

 

Анонс подій
Публічна інформація

Знаменні дати

Хмарина тегів

Uncategorized І С У О Інклюзія. Логопедія. Індивідуальне навчання Атестація педпрацівників Бланки документів Бібліотечні фонди Виховна робота Державні стандарти До 100-річчя від дня народження В.Сухомлинського Дошкільне виховання ЗНО Здоров'я та фізкультура Математика Методичні заходи Методичні рекомендації Мистецтвознавство Мови і літератури Навчальні програми Навчання молодих кадрів Наставництво Нова українська школа Нормативно-правова база Організація методичної роботи Освітня реформа П М П К Початкова освіта Природознавство Підвищення кваліфікації Разом до НУШ Результативність Розвиток обдарованості Рік фізики на Буковині Сертифікація вчителів Соціальна педагогіка та практична психологія Суспільствознавство Технології Установчі документи ВО Установчі документи ДОН та ІППОЧО Учитель року Учитель року – 2020 Фахові конкурси англійська мова екологія каскадні заняття математика

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player.

Архіви