Найновіше:

Вчитель англійської мови Новоселицької гімназії Томулець Ірина Петрівна стала фіналістом Міжнародної  Програми педагогічної майстерності  та досягнень вчителів (ТЕА). Участь у конкурсі взяли 178 вчителів з 42 країн Євразії, Азії, Африки та Латинської Америки.  Ірина Петрівна є одним з чотирьох педагогів України, що виграли освітянський конкурс та були запрошені для подальшого 7-тижневого навчання в університеті Невада-Ріно та стажування в середній школі штату Невада у  США. Ось, що Ірина розповіла про свою участь у програмі.

 “Я завжди хотіла бути вчителем. Напевно тому, що завжди була оточена кращими представниками професії. Бути вчителем означало для мене бути розумним і освіченим. А вчитися я завжди любила. Я з учительської династії, тому для мене це ще й сімейна традиція. Англійську мову — частину прекрасних культур Британії і США — обожнювала з дитинства. 

Про програму ТЕА дізналася випадково. Запрошення на участь з’явилося в моїй стрічці новин у соцмережі. Для мене це вже друга програма, фінансована американським урядом (в 1999/2000 рр. я вчилася в американській школі за програмою flex), тому я вважала, що шансів виграти ще раз немає. Зі 178 учасників вибирали тільки чотирьох. Я розповіла рідним, і мій батько наполіг, щоб я взяла участь. 

  Потім тур за туром проходила відбір (анкета, мотиваційні листи, есе, міжнародний іспит toefl, співбесіда в американському посольстві) і півроку чекала результату. Була дуже рада, коли отримала лист, що пройшла в фінал. Але між оголошенням результатів та поїздкою був рік. Чекати було важко. Багато хто вже не вірив, що я поїду.

   Різниця у викладанні іноземної мови дуже велика. У США не навчають граматики, більше розмовної мови. Домашнього завдання в дітей практично немає. Основну частину роботи виконують на уроці. Вчитель говорить мало, діти працюють у групах. Тут не вчать зубрити, а розвивають навички аналітичного й критичного мислення, креативність, уміння знайти потрібну інформацію.

   Виконати програму для вчителя не головне, тому дітей не женуть у шию і не очікують, що вони засвоять усе. Діти вчаться за своїми можливостями, їх не порівнюють з однокласниками — рейтинги заборонені. Ніхто, крім батьків, не бачить оцінок. Навчання проходить без тиску і зауважень. Американські школярі дуже рідко вчать напам’ять, і це ніколи не тексти. Найчастіше — винятки з правил.

   Різниця у ставленні до дітей величезна. У школах сувора дисципліна. Школярі не можуть запізнитися на урок, прогуляти або втекти. Правила для всіх однакові, і батьки бояться їх порушувати ще більше, ніж діти. Батьки не роблять ремонтів у школі, не купують техніку. Діти почуваються на уроці дуже вільно, можуть сидіти на підлозі, ходити, їм не роблять зауважень і тим більше не читають моралі. Технічні засоби використовуються на кожному уроці: проектор, комп’ютер, планшети. олімпіад з предметів немає, школярі змагаються в спорті.

   Вчителі щороку здають тести паралельно з учнями. За результатами тестування — вчителя та учнів — вирішується доля вчителя, визначається його категорія, зарплатня, чи продовжать контракт на роботу, який підписується раз на кілька років залежно від стажу і якості роботи.

Роботу школи в цілому контролює опікунська рада, до складу якої входять батьки і депутати міської ради. Перевірок різних структур у школах немає. Школа — це держава в державі, де є обов’язки в дітей і педагогів, де є права, де дотримуються Конституції США, де результат роботи чітко демонструють тестування та обов’язкові есе.

    Я багато займаюся самоосвітою. Вчитися новому в університеті Ріно для мене задоволення. Багато популярних американських методик я вже знала і використовувала в своїй роботі — clil, flipped classroom. І ще дуже багато цікавого і корисного дізнаюся. Буду всім тим користуватися сама і поділюся з колегами”.

     На сьогодні Нова українська школа потребує справжніх педагогів-фахівців, які спроможні підготувати дитину для життя у сучасному світі, без мовних кордонів здобувати подальшу освіту в інших країнах. І Новоселицька гімназія пишається своїм вчителем, бажає Ірині Петрівні та її учням нових здобутків та перемог на освітянській ниві.

 

Заступник директора з

методичної роботи                                                                                                                                  Я.В.Дисар

[SvenSoftSocialShareButtons]

Актуально
Гордість району

 

 

Анонс подій
Публічна інформація

Знаменні дати

Статистика
  • 0
  • 63
  • 3 597
  • 7 884
  • 78 828
  • 1 144 631
  • 1 260 719
  • 74