Найновіше:

В умовах сьогодення  одним з  найважливіших завдань закладів загальної середньої освіти є  формування громадянина – патріота нової формації,  високоморальної особистості, що  плекає українські традиції, сповідує європейські цінності, володіє відповідними знаннями, вміннями і  навичками, яка бачить перспективи своєї держави та готова  відстоювати незалежність і територіальну цілісність України.

         Це  спонукає і  до посилення ролі навчального  предмета «Захист Вітчизни» як складової частини військово-патріотичного виховання, спрямованої на підготовку учнівської молоді у теоретичному, практичному, фізичному і психологічному плані до майбутньої військової діяльності. Саме  набуті в школі військові знання та навички визначають рівень спроможності виконання конституційного обов’язку громадянином України щодо захисту її інтересів. Нині заклад загальної середньої освіти  є  чи не єдиним центром з підготовки всіх без винятку юнаків (незалежно від того, будуть вони призвані на строкову військову службу чи ні в мирний час) до захисту української держави.. Під час занять із допризовної підготовки (Захист Вітчизни) учні мають можливість досконало знайомитися із специфікою військової праці, готуватися до виконання обов’язків військовослужбовця, дізнаватися про особливості служби в Збройних Силах України, виховувати в собі якості, необхідні майбутньому воїнові. Навчальна програма предмету «Захист Вітчизни) дозволяє під час вивчення кожної теми використовувати матеріали із життя воїнів у мирний час і пропагувати на уроках приклади героїчного минулого українського народу, його Збройних Сил.

З метою покращення роботи з підготовки учнівської молоді до оволодіння військовими професіями та проходження військової служби,  24 січня 2018 року районний методичний кабінет відділу освіти районної державної адміністрації спільно із районним військовим комісаріатом провели засідання круглого столу з вчителями предмету «Захист Вітчизни» на тему «Посилення профорієнтаційної роботи серед старшокласників закладів загальної середньої освіти щодо вступу у вищі військові навчальні заклади та призову на строкову(контрактну) військову службу».

Серед багатьох розглянутих питань основними були:

 • Формування практичної готовності учнів до служби у Збройних Силах України на заняттях з предмету «Захист Вітчизни» та гуртках військово-патріотичного спрямування (доповідач методист РМК відділу освіти В.Т.Горбатюк).
 • Призов громадян України на строкову (контрактну ) службу у Збройні Сили України ( доповідач заступник районного військового комісара С.С. Добруник ).
 • Військова освіта в Україні та особливості прийому громадян на навчання у вищі військові навчальні заклади (доповідач службовець Збройних Сил України Я.В. Димитришин).

Учасники круглого столу висловили свої думки, поділилися власним досвідом з даних питань.

За підсумками проведення круглого столу були прийняті методичні рекомендації.

[SvenSoftSocialShareButtons]

Актуально
Гордість району

 

 

Анонс подій
Публічна інформація

Знаменні дати

Статистика
 • 0
 • 424
 • 579
 • 11 392
 • 45 481
 • 1 177 133
 • 1 307 804
 • 62