Найновіше:

19 квітня на базі Новоселицького районного ліцею відбувся районний інтегрований майстер-клас для вчителів природничо-математичного циклу на тему: «Використання інтеграції природничо-математичних дисциплін для цілісного сприйняття світу та практичної реалізації компетентнісного підходу у навчанні учнів».

Метою майстер-класу було: розглянути шляхи інтеграції природничих та математичних дисциплін у ракурсі компетентнісного підходу, на практиці побачити фрагменти інтеграції природничих і математичних дисциплін та виробити рекомендації щодо впровадження елементів математики на уроках природничого циклу.

Роботу майстер-класу розпочала директор Новоселицького районного ліцею Каліструк Інна Миколаївна, яка представила візитну картку освітнього закладу та ознайомила присутніх із здобутками педагогічного та учнівського колективів.

Методист районного методичного кабінету відділу освіти Новоселицької РДА Гергеліжіу Вадим Олександрович ознайомив вчителів хімії, біології, фізики, географії та математики із планом роботи та завданнями майстер-класу, наголосив про актуальність даної теми. Ольга Володимирівна Волкова, методист РМК відділу освіти Новоселицької РДА, звернула увагу присутніх на тому, що реалії сьогодення свідчать про те, що тільки особистість з життєвими компетентностями, цілісним баченням дійсності та вмінням розв’язувати проблеми комплексно зможе успішно самореалізуватися в соціумі як громадянин, професіонал, носій знань та культури. «Ми живемо в період реформ й інтеграція навчальних дисциплін допомагає учням сприймати реалії життя не однобоко, а цілісно, і йти в ногу з часом. Цей вид діяльності потребує добре продуманого плану у викладанні інтегрованих предметів, творчого підходу та креативності, вміння аналізувати, знаходити спільне, бачити розв’язок задачі декількома методами» – наголосила Ольга Володимирівна.

Своїм досвідом роботи за даною технологією ділилися вчителі Новоселицького районного ліцею: Скрипник Катерина Іллівна, вчитель хімії, Урсу Галина Григорівна, вчитель біології, Нікітін Алік Олексійович, вчитель географії, Постеука Михайло Васильович, вчитель фізики, Бешлеу Мірела Григорівна, Злей Георгій Михайлович та Андрицька Валентина Петрівна, вчителі математики. Вони парами демонстрували фрагменти інтегрованих уроків природничого циклу з математикою. Також Георгій Михайлович показав наскільки важлива математика у туризмі та як її можна використовувати у різних ситуаціях.

Після практичної частини заходу учасники майстер-класу змогли взяти участь у інтегрованому квесті на території освітнього закладу. Вчителі розділилися на три команди, які були названі іменами видатних вчених-природничників й подорожували по станціях географічного, хімічного, фізичного, математичного спрямування.

На завершення майстер-класу Волкова О.В. провела нараду стосовно аспектів екологічного виховання на уроках прииродничого циклу та в позаурочний час, інтегрованого курсу «Природознавство», підготовки учнів до ЗНО з природничих дисциплін та розробку завдань для ДПА з географії. Педагоги Новоселицького району також взяли участь у «Колі обговорення». Вчителі висловлювали подяку за практичні поради, методичні розробки, задавали уточнюючі запитання стосовно тематики інтеграції природничих дисциплін. Були прийняті також методичні рекомендації щодо теми, яка розглядалася.

[SvenSoftSocialShareButtons]

Актуально
Гордість району

 

 

Анонс подій
Публічна інформація

Знаменні дати

Статистика
  • 0
  • 83
  • 817
  • 40 334
  • 158 264
  • 1 101 175
  • 1 210 383
  • 96