Найновіше:

19-річне дослідження показало, що дітям потрібні тільки 2 важливих навички щоб домогтися успіху в житті.

19 років вчені спостерігали за дітьми, і визначили, які саме навички в майбутньому допоможуть їм стати успішними і легко вступити до ВНЗ. Ці навички не вроджені, тобто їм можна навчити.

Важко повірити, але те, що вміє дитина у віці 5 років, може вплинути на його майбутні шанси на успіх. Саме це було сказано в дослідженні, опублікованому в Американському журналі суспільної охорони здоров’я.

Але це аж ніяк не читання і не математика.

  Йдеться про соціальні і емоційні навички.

Чому соціально-емоційні навички так важливі?

Дослідники з Університету штату Пенсільванія і Університету Дьюка опитали вихователів дитячих садків про соціальну та емоційну компетентності дітей. Вчителі зважили, наскільки добре діти ділилися, слухали інших, вирішували  проблеми зі своїми однолітками і були чутливі.
Потім дослідники спостерігали за цими ж дітьми, коли вони стали молодими людьми, щоб подивитися, що з ними сталося. Вони виявили, що діти з найвищими соціальними і емоційними оцінками в дитячому саду були більш благополучні в цілому.

Уміння відкладати винагороду, управляти своїми емоціями і поведінкою – лежать в основі комплексу навичок, які часто називають “соціально-емоційними”.
Вони в два рази частіше здобували вищу освіту. У них також більше шансів влаштуватися на хорошу роботу у віці до 25 років.

Але діти, які зазнавали труднощі з взаємодією, не вміли слухати і вирішувати конфлікти, з меншою ймовірністю закінчили середню школу, не кажучи вже про інститут. У них частіше виникали проблеми з законом, і вони частіше вживали психоактивні речовини.

Чи потрібно розвивати соціально-емоційні навички?

Маючи всі докази, що підтверджують важливість соціальних і емоційних умінь, чому ми все одно більшу частину наших ресурсів вкладаємо в навчання дітей академічним навичкам? Вони не допоможуть нашим дітям стати емоційно компетентними. Ми повинні самі подбати про це, не покладаючись на школу.
І не панікуйте, якщо ваша дитина вже закінчила дитячий садок. Ви можете навчити цьому в будь-якому віці – головне, дати дітям можливість практикуватися в повсякденному житті.

Ключові навички:

 • Самосвідомість: здатність розпізнавати власні емоції і вибудовувати зв’язки між своїми почуттями, думками і поведінкою.
 • Управління собою: здатність конструктивно керувати своїми емоціями, думками і поведінкою, самоконтроль.
 • Соціальна обізнаність: здатність ставити себе на місце іншого і демонструвати емпатію.
 • Навички спілкування: здатність створювати і підтримувати здорові відносини.
  • Відповідальність в прийнятті рішень: здатність приймати правильні рішення щодо власної поведінки і взаємодії з іншими.

Вправи
У книзі «13 речей, які не роблять розумні батьки» описані конкретні вправи, які навчають дітей різного віку управляти своїми емоціями і вдосконалювати свої соціальні навички.

Ось кілька простих вправ, які можуть допомогти вашій дитині розвинути емоційну компетентність:

 1. Позначте почуття своєї дитини. Практикуйте такі фрази, як «Схоже, ти сьогодні сумний» або «Здається, тобі трохи не по собі». Зрештою, ваша дитина навчиться самостійно висловлювати свої почуття.
 2. Підтверджуйте почуття своєї дитини. Чиніть опір бажанням сказати такі речі, як «Заспокойся – це не важливо». Замість цього скажіть: «Я бачу, що ти дійсно засмучений». Незалежно від того, чи вважаєте ви, що його емоційний відгук не відповідає ситуації, навчіть свою дитину, що випробовувати різні почуття – це здорово!
 3. Вивчайте співчуття. Скажіть: «Покажи мені, що відчував цей хлопчик, коли ти його вдарив». Коли ваша дитина робить сумне чи сердите обличчя, він насправді відчуває цю емоцію на мить. І поступово він стане більш емпатічним – що є ключовим елементом соціального успіху.
 4. Нехай ваша дитина відчуває незручні емоції. Здорово, що іноді буває нудно, сердито, страшно або самотньо. Навчіть його справлятися з дискомфортом. З вашою підтримкою дитина може дізнатися, що незручні емоції терпимі.
 5. Виправте поведінку, а не емоції. Дайте зрозуміти, що сердитися – це нормально, а вести себе агресивно – ні. І навчіть дитину, що засмучуватися, це не означає кричати. Дисципліна – це найкращий спосіб боротьби з емоціями.
  Незалежно від того, 4 вашій дитині або 14, зробіть ці вправи частиною повсякденного життя. Так ви дасте дитині інструменти, які знадобляться йому в майбутньому, щоб досягти найбільшого потенціалу.

А читати і писати він навчиться і так.

[SvenSoftSocialShareButtons]

Актуально
Гордість району

 

 

Анонс подій
Публічна інформація

Знаменні дати

Статистика
 • 0
 • 466
 • 579
 • 11 434
 • 45 523
 • 1 177 175
 • 1 307 846
 • 42