Найновіше:

Сьогодні, в умовах посилення глобальної системної кризи, яка проявляється у погіршенні екології, зміні кліматичних умов, збільшенні кількості масштабів природних і техногенних катастроф, терористичних актів та інших соціально –  політичних небезпек, зростає роль навчального предмета «Захист Вітчизни» , особливістю якого є не тільки спрямованість на підготовку учнів до військової служби, але й ознайомлення їх з основами цивільного захисту та відповідними практичними навичками щодо дій у надзвичайних ситуаціях.

Тому, темі «Навчально-методичні засади організації цивільного захисту у закладах освіти» був присвячений районний семінар-практикум для вчителів предмету «Захист Вітчизни», який відбувся 21 листопада 2018 року  на базі Ванчиківецької ЗОШ.

Методист районного методичного кабінету відділу освіти В.Горбатюк звернув увагу учасників семінару на дотриманні основних положень нормативно-правової  бази з цивільного захисту.

Вчителям предмету «Захист Вітчизни» при вивченні розділу «Основи здоров’я» рекомендовано:

          –   детально вивчати можливі надзвичайні ситуації на території України,  області  та особливо місцевого регіону;

           – навчати учнів правильно і критично оцінювати свої дії та поведінку у надзвичайних ситуаціях, користуватися засобами захисту;

           – розвивати в учнів спостережливість, сміливість, винахідливість та здатність орієнтуватися у загрозливих для життя ситуаціях;

           – навчати учнів правильно визначати заходи щодо попередження надзвичайних ситуацій суспільного, соціально-політичного та терористичного походження.

В ході семінару було проведено показовий урок у 10 класі на тему «Надзвичайні ситуації природного, техногенного, воєнного і соціально-політичного характеру» (Роман В.К.), тематичний захід «Революція гідності – революція за демократизацію та європейський вибір»(Н.Суружіу, В. Роман), спільне заняття з елементами тренінгу з вчителями предмету «Захист Вітчизни» та учнями на тему: «Формування мотивації учнівської молоді до служби у Збройних Силах України та Захисту Вітчизни» (Ж.Єремія), розглянуто ряд питань,  що стосуються покращення викладання навчального предмету та  посилення військово-патріотичного виховання учнів.

У роботі методичного заходу активну участь взяла директор Ванчиківецької ЗОШ  А. Присакар  

Учасники семінару-практикуму обмінялися досвідом з розглянутих питань.

[SvenSoftSocialShareButtons]