Найновіше:

12 грудня 2018 року на базі дошкільного підрозділу Котелівського навчально-виховного комплексу – опорний заклад проведено майстер-клас для вихователів старших груп закладів дошкільної освіти та дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів з проблеми «Алгоритм організації життєдіяльності дітей старшого дошкільного віку за програмним методичним комплектом «Впевнений старт».

 Методист районного методичного кабінету  Клічук Тетяна Максимівна ознайомила учасників з планом та завданнями майстер-класу, наголосила на актуальності теми та важливості питань, що обговорюватимуться. Т. Клічук визначила переваги програми, яка розроблена для забезпечення успішного розвитку дитини на передшкільному етапі життя. Основним концептуальним принципом програми є діяльнісний підхід. Матеріал програми узгоджений із положеннями Базового компонента дошкільної освіти, він  сприятиме створенню фундаменту успішності дитини в умовах нової української школи та спрямований на реалізацію особистісно-орієнтованої моделі освітнього процесу. Головною метою діяльності вихователя визначено змістовну організацію життєдіяльності дошкільників у специфічних видах дитячої діяльності.

Основним завданням майстер-класу було: визначення основних напрямків роботи щодо ефективного впровадження програми «Впевнений старт»; відповідальності   вихователів старших груп закладів дошкільної освіти та дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів, які здійснюють освітній процес  за програмним методичним комплектом «Впевнений старт».  

Тетяна Андріївна Дудка  – вихователь ДНЗ «Колосочек» с. Подвірне Мамалигівської ОТГ зупинилась на чітко визначених освітніх завданнях, які містить програма «Впевнений старт», що структуровані за такими видами дитячої діяльності: комунікативна, здоров’язберігальна й рухова, пізнавально-дослідницька (у світі предметів, у світі людей, у світі природи, елементарні математичні уявлення, досліди та експерименти), мовленнєва, ігрова, господарсько-побутова, художньо-естетична, а також завдання з особистісного розвитку. Окремими розділами подані характеристика психологічної зрілості дошкільника, показники засвоєння програми, поради для батьків дітей старшого дошкільного віку. Зміст програми не переобтяжений методичними порадами, уточненнями, рекомендаціями, переліками вправ, ігор тощо та передбачає свободу професійної діяльності вихователів у виборі форм, методів, засобів у реалізації освітніх завдань. Програма містить додатки, що допоможуть педагогам організувати продуктивну взаємодію з вихованцями.

Наталія Леонтіївна Продан – вихователь дошкільного підрозділу Котелівського навчально-виховного комплексу – опорний заклад пояснила: для ефективного впровадження у роботі зі старшими дошкільниками  програми «Впевнений старт» вона використовує повний комплект навчально-методичного забезпечення: методичний посібник «Впевнений старт: книга вихователя», навчальний посібник для дитини старшого дошкільного віку «Впевнений старт: книга дошкільника», альбом «Впевнений старт: альбом для художньо-творчої діяльності». Книга вихователя містить методичні поради, перспективне та календарне планування (за тематичним принципом). Книга дошкільника вміщує розвивальні завдання за кожним розділом програми, вправи з розвитку дрібної моторики, завдання для роботи з батьками вдома та ін. У комплект також входить довідник «Впевнений старт: книга для батьків» – видання просвітницького характеру, що сприятиме активній співпраці педагогів і батьків майбутніх першокласників. Значний інформаційний контент навчально-методичного забезпечення до програми представлено на інформаційному порталі «vstart.com.ua».   Наталія Леонтіївна запропонувала два рівні використання програми: наслідування (за принципом «Роби як Я») та творчий (на ньому вихователь за зразком самостійно конструює день дитини,  карту активностей тижня). За форматом даної програми передбачено широкі можливості для активізації співпраці родини з фахівцями закладу дошкільної освіти, психолого-педагогічної просвіти батьків вихованців. Методично вірно провела Наталія Леонтіївна  практикум, в якому найактивнішу участь прийняли всі учасники майстер-класу.

На завершення майстер-класу з урахуванням зауважень та пропозицій учасників були прийняті методичні рекомендації щодо удосконалення освітнього процесу за програмою «Впевнений старт». Наголошено наскільки важливі  для самоосвіти матеріали, що розташовані на сайті  РМК та    інформаційний контент навчально-методичного забезпечення до програми на інформаційному порталі «vstart.com.ua».

[SvenSoftSocialShareButtons]