Найновіше:

20 грудня на базі Новоселицької гімназії відбулося засідання кафедри вчителів географії Районного інтегрованого методичного об’єднання вчителів природничих наук на тему: «Розв’язування практичних завдань з географії як один із ефективних методів роботи щодо підготовки учнів до ЗНО», в якому взяв участь запрошений фахівець Костащук Іван Іванович – викладач кафедри «Географія України та регіоналістики» ЧНУ, кандидат географічних наук.

На порядку денному засідання кафедри вчителів географії РІМО було: розглянути види обдарованих дітей, ознайомитися з їх психолого-педагогічною характеристикою; визначити головні напрямки і засоби роботи з обдарованими дітьми на уроках географії; ознайомитися з орієнтовною тематикою науково-дослідницької діяльності з географії, проаналізувати підсумки проведення районного етапу та особливості підготовки до обласного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії, активізувати мотивацію та практичну підготовку учнів до ЗНО з географії.

Засідання кафедри розпочала методист районного методичного кабінету відділу освіти Новоселицької РДА Волкова Ольга Володимирівна, ознайомивши учасників із планом роботи засідання. Ольга Володимирівна акцентувала увагу присутніх на необхідності оволодіння ефективними методиками і прийомами роботи з обдарованими дітьми, адже такі діти потребують особливого підходу в навчанні, а також на потребу активізації науково-дослідницької роботи з географії. До уваги географів району була запропонована презентація на тему «Особливості роботи з обдарованими дітьми на уроках географії та в позаурочний час».

На практичній частині засідання викладач кафедри «Географії України та регіоналістики» ЧНУ, кандидат географічних наук Костащук Іван Іванович ділився практичними порадами щодо розв’язування задач та завдань з географії. Викладач звернув увагу вчителів на велике значення мотивації при вивченні географії та підготовці до успішного складання ЗНО.

В інклюзивному блоці перед педагогами району виступила вчитель-логопед КУ «НІРЦ» Янкова Лариса Іванівна. Лариса Іванівна розповіла як слід організовувати роботу дітей з особливими освітніми потребами на уроках природничого циклу. Пріоритетними вона назвала ті навички, які діти з особливими освітніми потребами зможуть застосувати в повсякденному житті. І саме вчителі природничих дисциплін відіграють немаловажну роль у формуванні цих навичок.

Наступним етапом була робота щодо аналізу результатів II етапу та особливості підготовки до III етапу Всеукраїнської олімпіади з географії. Методист Волкова О.В. порадила вчителям географії робити більший акцент при викладанні на термінологію та аналіз певних географічних об’єктів, особливо тих, які знаходяться в Чернівецькій області. Були розглянуті також приорітетні напрямки науково-дослідної діяльності з географії та особливості її проведення й оформлення результатів.

На завершення засідання вчителі географії Новоселицького району та ОТГ взяли участь у «Колі обговорення», де ділилися своїми враженнями та підводили підсумки засідання кафедри вчителів географії РІМО. Заслухавши пропозиції та зауваження, були прийняті методичні рекомендації щодо теми, яка розглядалася.

[SvenSoftSocialShareButtons]