Найновіше:

Як відомо, сертифікація педагогічних працівників запроваджена новим Законом України «Про освіту» від 05.09.2017 року та проводиться виключно на добровільних засадах та лише з ініціативи педагогічних працівників, в разі особистої реєстрації, що відбувається з 15 січня до 01 лютого 2019 року.

Сертифікація дає педагогам можливість, при успішному проходженні, підвищити розмір заробітної плати шляхом отримання щомісячної надбавки в розмірі 20% посадового окладу пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом дії сертифіката, який буде дійсним три роки.

Крім того, успішне проходження сертифікації педагогом буде зараховуватись як проходження атестації з присвоєнням йому наступної категорії педагогічного працівника або підтвердження наявної вищої категорії. Водночас, у пункті 41 Положення про сертифікацію наголошується, що неуспішне проходження сертифікації ніяким чином не впливає на результати його чергової атестації, продовження його роботи на відповідній посаді чи застосування до нього будь-яких заходів адміністративного впливу.

Звертаємо Вашу увагу на те, що ані адміністрація закладу освіти, ані відділ освіти райдержадміністрації жодним чином не здійснюватимуть облік, не вимагатимуть звітів, не примушуватимуть педагогів до сертифікації.

Для реєстрації на сертифікацію необхідно зробити 6 простих кроків:

1. ознайомитися з Положенням про сертифікацію, де зазначено всю основну інформацію;

2. підготувати необхідну інформацію та документи: довідка із закладу освіти, де працює вчитель, а також веб-папка на одному з файлообмінників для завантаження е-портфоліо – посилання на неї потрібно буде вказати під час заповнення реєстраційної форми;

3. створити й оформити реєстраційну картку-заяву, скориставшись сервісом за посиланням;

4. сформувати комплект реєстраційних документів, а саме:

– оформлену реєстраційну картку-заяву,

– копію паспорта громадянина України (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові), а в разі його відсутності – інший документ, що посвідчує особу педагогічного працівника,

– копію одного з таких документів як довідка про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків, або картки фізичної особи – платника податків, або сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків; або сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків); або довідки із закладу освіти, у якому працює педагогічний працівник;

5. надіслати комплект документів рекомендованим поштовим відправленням до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти або подати нарочно;

6. отримати повідомлення учасника сертифікації.

Сама процедура сертифікації складатиметься із 3 етапів:

1. експертне оцінювання професійних компетентностей учасника через вивчення практичного досвіду його роботи;

2. самооцінювання учасником власної педагогічної майстерності (е-портфоліо);

3. оцінювання фахових знань та умінь учасника через незалежне тестування.

Вивчення практичного досвіду роботи вчителя відбуватиметься в закладі освіти, де він працює. Організацію цього процесу здійснюватиме Державна служба якості освіти (ДСЯО) та її територіальні органи, а безпосередньо оцінювання проводитимуть незалежні освітні експерти (щонайменше два). Попередньо кожен експерт пройде відбір та необхідне навчання.

Наразі заплановано 2 періоди, в які експерти виїжджатимуть до учасників сертифікації: з середини лютого до кінця травня та з вересня до жовтня 2019 року. Про їхній візит вчитель отримає попередження на електронну пошту не пізніше ніж за 3 дні до приїзду. Кожного учасника експерти відвідуватимуть тільки 1 раз.

Критерії та порядок оцінювання практичного досвіду вже готові і будуть найближчим часом оприлюднені на сайті МОН.

У власному електронному портфоліо кожен учитель має продемонструвати свою педагогічну майстерність з формування ключових компетентностей і наскрізних умінь учнів. Для створення е-портфоліо учасник має зробити опис проведеного ним навчального заняття та зробити самооцінювання відповідно до спеціальної анкети. Складовою е-портфоліо також може бути відеозапис проведеного ним уроку чи фрагментів навчальних занять загальним обсягом від 15 до 30 хвилин. Матеріали е-портфоліо мають бути завантажені до 1 липня 2019 року до власної веб-папки, гіперпосилання на яку зазначене ним під час реєстрації.

Організацією незалежного тестування займатиметься Український центр оцінювання якості освіти та його регіональні центри. За попереднім графіком воно відбуватиметься у жовтні-листопаді (в період масових канікул). МОН уже підготувало програму, на базі якої розроблятимуться відповідні тести.

Результати сертифікації визначатиме міжвідомча експертна комісія, до складу якої увійдуть представники МОН, УЦОЯО та ДСЯО. Також до неї можуть включатися представники громадськості. Комісія прийматиме рішення щодо результатів сертифікації шляхом установлення порогових балів з 2 етапів випробування: вивчення практичного досвіду та тестування.

Сертифікацію пройдуть та отримають відповідний документ усі вчителі, які за цими складовими набрали кількість балів, яка дорівнює або перевищує порогові бали.

Якщо учасник подолав поріг з тестування і не подолав з вивчення практичного досвіду – комісія може прийняти рішення вивчити електронне портфоліо. За результатами цього розгляду комісія може прийняти рішення про успішне проходження учасником сертифікації.

[SvenSoftSocialShareButtons]