Найновіше:

Сьогодні, враховуючі нові суспільно-політичні реалії в Україні після Революції  Гідності, обставини, пов’язані з російською агресією, усе більшої актуальності набуває виховання у молодого покоління почуття патріотизму.

Одне з основних проблемних питань, яке стоїть перед вчителями  предмету «Захист Вітчизни» є виховання громадянина патріота через інноваційні форми роботи  на уроках та позакласних заходах.

З цією метою, на базі Котелівського НВК – опорного закладу, 30 січня 2018 року був проведений круглий стіл з вчителями предмету «Захист Вітчизни» закладів загальної середньої освіти району та ОТГ на тему « Виховання патріотизму учнівської молоді на уроках предмету «Захист Вітчизни» та позакласних заходах».

На початку засідання круглого столу методист районного методичного кабінету відділу освіти В.Горбатюк акцентував увагу присутніх на тому, що у контексті нових викликів, що постали перед країною  вчителям доцільно переглядати практику  виховної патріотичної роботи в ході проведення уроків та позакласних заходів. У своїй роботі ширше використовувати сучасні технології інтерактивного навчання та виховання. Вивчення кожного розділу предмету має передбачати не тільки освітню, але й  виховну складову.

В ході проведення методичного заходу розглядалися та обговорювалися питання  щодо формування практичної готовності учнів до військової служби, захисту Вітчизни, посилення  професійно – орієнтаційної роботи  з метою вступу  їх у вищі військові навчальні заклади України, впровадження Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної гри «Сокіл» («Джура») у виховну систему освітнього закладу тощо.

Вчителі предмету «Захист Вітчизни» освітніх закладів  Ю. Ротар, С.Кока, О.Луцик, А.Чекан  поділилися власним досвідом роботи щодо військово-патріотичного виховання учнівської молоді та підготовки до військової служби.

Змістовними були виступи з розглянутих питань голови обласної організації ТСОУ В.Кравченка,  голови районної організації ТСОУ М.Хабулі, заступника районного військового комісара О.Вітковського, директора Котелівського НВК – опорного закладу В.Крупник та її заступника з виховної роботи С.Лисак.

Учасники круглого столу ознайомились з роботою електронного стрілецького тиру, придбаного за кошти , виділених із державного бюджету на розвиток опорного закладу , у сумі майже 100 тисяч гривень.

На практиці вчителі мали можливість виконати стрільби із навчальної стрілецької зброї: автомата Калашникова, пістолета Макарова, ручного протитанкового гранатомета.

Розглянуто також питання щодо навчально-матеріального забезпечення викладання предмету «Захист Вітчизни» та проведення заходів  військово-патріотичного спрямування.

[SvenSoftSocialShareButtons]