Найновіше:

21 лютого на базі РМК відбувся майстер-клас для вчителів географії на тему «Підвищення ефективності уроків географії шляхом використання інноваційних методів навчання». Майстер-клас був проведений за участю методиста з природничих дисциплін РМК Волкової Ольги Володимирівни, психолога Новоселицького інклюзивно-ресурсного центру Єремії Жанни Ремусівни та вчителя географії Новрселицької ЗОШ №3 Малиновської Світлани Григорівни.

Відкрила майстер-клас методист з природничих дисциплін РМК О.В. Волкова. Вона ознайомила вчителів географії з планом роботи, цілями, завданнями майстер-класу та підкреслила актуальність теми, що розглядатиметься.

Під час теоретичного модулю методист ознайомила географів Новоселиччини з інноваційними педагогічними технологіями. Ольга Володимирівна зазначила: «Стереотипний підхід, коли основним завданням було дати комплекс ґрунтовних знань, які часто «мертвим капіталом» осідали в головах учнів, не спрацьовує в сьогоднішньому стрімкому, швидкозмінному, багатогранному світі. Навчити оволодівати знаннями, застосовувати їх у нестандартних ситуаціях, не за шаблоном, а творчо, оригінально вирішувати поставлені завдання, вміти виділяти головне, бачити і пропонувати різні шляхи вирішення проблеми – ось ці цілі ставлю я перед собою як вчитель. Постійно шукати і знаходити нове, використовувати успішний досвід – це доля вчителя. «Гарний лише той учитель, у якому ще не вмер учень» (Тойшибеков Бауржан).» Методист акцентувала присутніх саме на тих інноваціях, які успішно можна застосовувати на уроках географії для покращення рівня знань з предмету та підвищення мотивації до навчання.

Вчитель вищої категорії Світлана Григорівна Малиновська ділилася своїм досвідом роботи в даному напрямку. Вчитель підготувала презентацію на тему «Застосування інтерактивнх методів навчання на різних етапах уроку» і на практичних заняттях показала ефективність цього методу. Також педагог презентувала колегам розробку програми для краєзнавчого гуртка «Новоселиччина від А до Я». Цінність даної програми полягає в тому, що вона дає можливість впроваджувати елементи краєзнавчої роботи в позакласному навчанні і знайомити школярів з географічними особливостями рідного краю, а також підвищує цікавість учнів до вивчення географії.

Психологічно-інклюзивний модуль презентувала Єремія Жанна Ремусівна, психолог Новоселицького інклюзивно-ресурсного центру. Вона провела з педагогами заняття з елементами тренінгу на тему «Особисте зростання вчителів». Присутні отримали багато цінних порад щодо професійного зростання з психологічної точки зору і змогли бличже познайомитися один з одним завдяки цікавому тренінгу.

На завершення майстер-класу вчителі географії Новоселицького району та ОТГ взяли участь у «Колі обговорення», де ділилися своїми враженнями і підводили підсумки заходу. Були прийняті також методичні рекомендації щодо теми, яка розглядалася.

[SvenSoftSocialShareButtons]