Найновіше:

Березень в Україні часто називають Шевченківським, і це не випадково. Напередодні кожної річниці від дня народження великого українського поета Тараса Шевченка ми шукаємо нове про генія і пророка народу і знову досліджуємо його творчість.

Шевченко – явище незбагненне. Це дійсно так. Творчість Т.Г.Шевченка – одна із найбільш досліджуваних тем в українському літературознавстві. І якщо «Енеїду» І.Котляревського називають «енциклопедією народного життя», то «Кобзар» Тараса Шевченка можна, без сумніву, назвати енциклопедією української душі, а самого поета – одним з найкращих експертів з питань українського менталітету.

З нагоди відзначення 205-ї річниці від дня народження Т.Шевченка 15 березня 2019 року на базі Новоселицького РМК був проведений круглий стіл «Тарас Шевченко – геній і пророк українського народу», який став першою частиною науково-методичного заходу.

Присутні мали можливість у творчій дискусії представити багатогранну творчість Т.Шевченка. Зокрема, звучали власні думки учасників щодо особистості письменника та його писемного доробку.

Під час круглого столу виступили:

  • Скрипник О.Ю. «Новітні технології у просторі шевченкознавства»;
  • Жалба С.Г. «Педагогічні погляди Т.Г.Шевченка»;
  • Нікітіна А.М. «Зв’язок двох видатних особистостей – М.Некрасова та Т.Шевченка. Призначення й доля поета у світі»;
  • Назарко С.Ф. «Використання прийому метаморфози у творчості Т.Шевченка»;
  • Сербул Я.Ф. «Тарасова верба»;
  • Динту Л.В. «Звертання у творчості Шевченка»;
  • Дирда Н.В. «Філософські та естетичні погляди Т.Шевченка»;
  • Чеботар О.О. «Т.Шевченко і Є.Гребінка»;
  • Нікітіна А.І. «Т.Шевченко і сучасність (добірка українських пісень на слова Великого Кобзаря).

Присутні подивились тизер фільму «Тарас. Повернення», підвели підсумки круглого столу та поділилися враженнями.

Другою частиною заходу став майстер-клас на тему «Використання літератури рідного краю на уроках української мови та літератури», який провели вчителі-філологи Динівецького НВК.

Розпочався захід візиткою навчально-виховного комплексу, яку представила Чубрей В.Г., директор закладу освіти.

Побачити щось нове, навчитися реалізовувати його у своїй роботі – завдання, що мотивувало всіх учасників майстер-класу, адже професійна майстерність завжди є наслідком досить тривалої практичної праці вчителя, осмисленої і наповненої вдумливими міркуваннями над проблемами своєї професійної діяльності. Демонстрували оригінальні методи та представили власну систему роботи вчителі Динівецького НВК, а саме: Паскар С.П., Ігнатюк А.В., Лиса Н.Г, Клим А.В.

Ігнатюк А.В. виступила з доповіддю на тему «Використання літератури рідного краю на уроках української мови та літератури у Динівецькому НВК».

Учасники заходу зробили висновок, що вивчення літератури рідного краю дозволить прилучити учнів до кращих надбань митців слова малої батьківщини в контексті української класичної і сучасної, а також європейської літератур; пробудити патріотичні почуття, плекати вільну особистість, яка вміє самовиражатися, шанує історичне минуле та сучасне регіону.

Із глибокою вдячністю та добрим настроєм учителі-філологи завершили свою роботу, сподіваючись на подальші зустрічі та плідну співпрацю.

[SvenSoftSocialShareButtons]