Найновіше:

Березень в Україні часто називають Шевченківським, і це не випадково. Напередодні кожної річниці від дня народження великого українського поета Тараса Шевченка ми шукаємо нове про генія і пророка народу і знову досліджуємо його творчість.

Шевченко – явище незбагненне. Це дійсно так. Творчість Т.Г.Шевченка – одна із найбільш досліджуваних тем в українському літературознавстві. І якщо «Енеїду» І.Котляревського називають «енциклопедією народного життя», то «Кобзар» Тараса Шевченка можна, без сумніву, назвати енциклопедією української душі, а самого поета – одним з найкращих експертів з питань українського менталітету.

З нагоди відзначення 205-ї річниці від дня народження Т.Шевченка 15 березня 2019 року на базі Новоселицького РМК був проведений круглий стіл «Тарас Шевченко – геній і пророк українського народу», який став першою частиною науково-методичного заходу.

Присутні мали можливість у творчій дискусії представити багатогранну творчість Т.Шевченка. Зокрема, звучали власні думки учасників щодо особистості письменника та його писемного доробку.

Під час круглого столу виступили:

  • Скрипник О.Ю. «Новітні технології у просторі шевченкознавства»;
  • Жалба С.Г. «Педагогічні погляди Т.Г.Шевченка»;
  • Нікітіна А.М. «Зв’язок двох видатних особистостей – М.Некрасова та Т.Шевченка. Призначення й доля поета у світі»;
  • Назарко С.Ф. «Використання прийому метаморфози у творчості Т.Шевченка»;
  • Сербул Я.Ф. «Тарасова верба»;
  • Динту Л.В. «Звертання у творчості Шевченка»;
  • Дирда Н.В. «Філософські та естетичні погляди Т.Шевченка»;
  • Чеботар О.О. «Т.Шевченко і Є.Гребінка»;
  • Нікітіна А.І. «Т.Шевченко і сучасність (добірка українських пісень на слова Великого Кобзаря).

Присутні подивились тизер фільму «Тарас. Повернення», підвели підсумки круглого столу та поділилися враженнями.

Другою частиною заходу став майстер-клас на тему «Використання літератури рідного краю на уроках української мови та літератури», який провели вчителі-філологи Динівецького НВК.

Розпочався захід візиткою навчально-виховного комплексу, яку представила Чубрей В.Г., директор закладу освіти.

Побачити щось нове, навчитися реалізовувати його у своїй роботі – завдання, що мотивувало всіх учасників майстер-класу, адже професійна майстерність завжди є наслідком досить тривалої практичної праці вчителя, осмисленої і наповненої вдумливими міркуваннями над проблемами своєї професійної діяльності. Демонстрували оригінальні методи та представили власну систему роботи вчителі Динівецького НВК, а саме: Паскар С.П., Ігнатюк А.В., Лиса Н.Г, Клим А.В.

Ігнатюк А.В. виступила з доповіддю на тему «Використання літератури рідного краю на уроках української мови та літератури у Динівецькому НВК».

Учасники заходу зробили висновок, що вивчення літератури рідного краю дозволить прилучити учнів до кращих надбань митців слова малої батьківщини в контексті української класичної і сучасної, а також європейської літератур; пробудити патріотичні почуття, плекати вільну особистість, яка вміє самовиражатися, шанує історичне минуле та сучасне регіону.

Із глибокою вдячністю та добрим настроєм учителі-філологи завершили свою роботу, сподіваючись на подальші зустрічі та плідну співпрацю.

[SvenSoftSocialShareButtons]

Актуально
Гордість району

 

 

Анонс подій
Публічна інформація

Знаменні дати

Хмарина тегів

Uncategorized І С У О Інклюзія. Логопедія. Індивідуальне навчання Атестація педпрацівників Бланки документів Бібліотечні фонди Виховна робота Державні стандарти До 100-річчя від дня народження В.Сухомлинського Дошкільне виховання ЗНО Здоров'я та фізкультура Математика Методичні заходи Методичні рекомендації Мистецтвознавство Мови і літератури Навчальні програми Навчання молодих кадрів Наставництво Нова українська школа Нормативно-правова база Організація методичної роботи Освітня реформа П М П К Початкова освіта Природознавство Підвищення кваліфікації Разом до НУШ Результативність Розвиток обдарованості Рік фізики на Буковині Сертифікація вчителів Соціальна педагогіка та практична психологія Суспільствознавство Технології Установчі документи ВО Установчі документи ДОН та ІППОЧО Учитель року Учитель року – 2020 Фахові конкурси Хроніка новин англійська мова екологія математика

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player.

Архіви