Найновіше:

18 квітня на базі РМК відбувся районний семінар для вчителів географії та екології на тему: «Формування ключових компетентностей на уроках географії та в позаурочний час шляхом використання інноваційних технологій».

Метою семінару вчителів-природничників було: розглянути різноманітні методи формування ключових компетентностей на уроках географії; розглянути приклади сучасних практичних можливостей конструктивної неогеографії; поділитися досвідом та проблемами, які виникають при роботі в інклюзивних класах.

Роботу семінару розпочала методист районного методичного кабінету відділу освіти Новоселицької РДА Волкова Ольга Володимирівна. Вона ознайомила учасників із планом роботи та завданнями інтегрованого семінару. Ольга Володимирівна акцентувала увагу присутніх на необхідності оволодіння ефективними методиками та інноваційними прийомами роботи при формуванні ключових компетентностей на уроках природничого циклу. Учасники семінару мали змогу ознайомитись та відпрацювати на практиці інтерактивні методи, спрямовані на формування і розвиток допитливості, наполегливості, творчого і логічного мислення, здатності до вироблення власних стратегій під час вивчення хімії, біології та екології.

На практичній частині семінару вчитель географії Куриш О.В. поділилася своїми напрацюваннями з теми «Форми і методи організації позакласної роботи з географії». Педагог дала практичні поради колегам щодо ефективного проведення практичних робіт та успішної підготовки до ЗНО з географії. Олеся Василівна підкреслила важливість співпраці освітнього закладу з науково-дослідними станціями, природничими кафедрами Чернівецького національного університету, що має позитивний вплив на учнів і веде до покращення результатів навчання.

Фаленчук Ю.П. ділилися своїми напрацюваннями з теми «Формування компетентної особистості засобами інноваційних технологій на уроках географії та в позаурочний час». Юлія Павлівна акцентувала увагу на важливості формуванні екологічної компетентності на уроках географії, адже основне завдання освітніх закладів сьогодні полягає у формуванні компетентісної особистості, яка вміє застосовувати здобуті знання в повсякденному житті.

Вчителі географії та екології взяли участь у майстер-класі, який проводив доктор географічних наук ЧНУ ім.. Ю.Федьковича Мирослав Дмитрович Заячук. Науковець розповів про приклади сучасних практичних можливостей конструктивної неогеографії. Цікавий майстер-клас надихнув педагогів Новоселиччини на переосмислення значення науково-дослідницької роботи у формуванні компетентністної особистості учня.

Наступним етапом була участь вчителів географії у діловій грі «Розуміти і підтримувати», яку провела Борденюк Л.І., практичний психолог Рідківської ЗОШ.

На завершення семінару вчителі географії та екології взяли участь у «Колі обговорення». Дана діяльність допомогла вчителям висловити проблеми, з якими вони зустрічаються при роботі і спільно знайти шляхи їх розв’язання, поділитися своїми враженнями, підвести підсумки інтегрованого семінару. Заслухавши пропозиції та зауваження, були прийняті методичні рекомендації щодо теми, яка розглядалася.

[SvenSoftSocialShareButtons]