Найновіше:

          Наприкінці вересня  у Грузії (м. Урекі)  проходив ІІ Міжнародний фестиваль інклюзивних практик «Долаючи кордони – 2019».

17 країн-учасників представили у різних номінаціях більше 100 проектів. Нашу країну представляла делегація, членами якої були студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки та методики початкової освіти Гордійчук О.Є.

Мені пощастило бути у складі нашої групи. Я є студенткою педагогічного факультету ЧНУ та одночасно працюю вчителем інклюзивного класу, в якому навчається учень з особливими освітніми потребами. Грузія є країною, яка стала одним із центрів співтовариств, у якому живуть і виховуються такі діти.

          Фестиваль розпочали Анна Кларк (президент асоціації IACD, Великобританія), Муія Даніель (директор IACD, Кенія), Дмитро Вдовін (директор НО «Inclusive Practices»), Анастасія Мотвієвська (європейський директор IACD, голова комітету IACD), Володимир Мотвієвський (директор Інноваційного освітнього центру, засновник асоціації батьків дітей-аутистів).

           Експерти з України, Грузії, Вірменії, Голландії, Білорусії, Великобританії, Казахстану, Росії проводили майстер-класи для учасників фестивалю, обговорювали Міжнародні стандарти як вихідні положення, які можуть бути адаптовані до різних умов роботи.

          У рамках цього заходу проводилися різні заняття із дітьми з особливими освітніми потребами, інклюзивний квест «Ігри народів світу».         Учасники мали можливість  спостерігати за кроками розвитку дитини, її вмінням комунікувати та бути включеним у діяльність, епатувати. Велика роль у вихованні та навчанні таких дітей належить саме батькам.

         Вражень багато. За останні роки грузини майже всіх дітей з особливими потребами «витягли» з-під «домашнього арешту» до школи. Вражає, як здорові діти турботливо ставляться до однолітків.  Діти з ООП реально інтегруються в суспільство. Молодці!

           Кожен із учасників отримав не тільки приємні враження від перебування в м. Урекі, а й неоціненний досвід щодо роботи з дітьми з ООП.

Надія Ілащук, вчитель початкових класів
Топорівської ЗОШ І-ІІІ ст.

[SvenSoftSocialShareButtons]

Актуально
Гордість району

 

 

Анонс подій
Публічна інформація

Знаменні дати