Найновіше:

Наступного року зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться з деякими змінами.
Зокрема, Міносвіти офіційно встановило мінімальний прохідний бал на бюджетну форму навчання у 2020 році.

Найважчим вступ буде для медиків. Прохідний бал на стоматологію, медицину та педіатрію буде 150 балів з другого і третього конкурсних предметів. Хоча ця умова не поширюватиметься на тих, у кого середній бал з трьох предметів вище 175. Майбутнім фармацевтам дозволили скласти ЗНО на 130 балів.
140 балів щонайменше потрібно буде набрати охочим вступити на міжнародні відносини, публічне адміністрування, а також право. Для решти спеціальностей прохідний бал складатиме 125 балів.
Як повідомили в Івано-Франківському регіональному центрі оцінювання якості освіти, який займається проведенням тестів у Чернівецькій області, в 2020 році основна сесія ЗНО розпочнеться 21 травня з математики, а закінчиться 15 червня хімією.
За результатами тестування в 2020 році абітурієнт зможе подати п’ять заяв на вступ на бюджет (замість семи заяв у 2019-му), водночас дозволяється необмежена кількість заяв на навчання за власні гроші.
Конкурсні бали вираховуватимуться за результатами ЗНО з трьох обов’язкових предметів (українська мова та література, математика або історія та предмет на вибір).
Щодо тестів з української мови та літератури, наступного року в програмі не буде питань з нового правопису.
– У найближчі 5 років нові норми українського правопису, поки вони не стануть сформованою практикою навчання в закладах загальної середньої освіти, в тесті з української мови та літератури не перевірятимуться. Тобто не буде завдань, в яких перевірятиметься правильність написання “проект – проєкт”, “кафедра – катедра” і так далі, – заявив в.о. директора центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко.
Читати з української літератури доведеться менше. Міносвіти змінило список творів, які треба прочитати обов’язково: вилучили 14 і додали 11 творів.
У міносвіти також анонсували серйозні зміни на ЗНО в 2021 році.
Так, тести з української мови та математики стануть дворівневими. Базовий рівень – українська мова як державна, і поглиблене вивчення – українська мова та література. Математика стане обов’язковою і також складатиметься з двох рівнів. Перший – базовий, другий – для тих, хто вивчав предмет поглиблено. Третім обов’язковим предметом стане історія України або англійська мова, на вибір абітурієнта. Також можна буде здати додатковий предмет на вибір.
Крім того, через два роки математика в форматі тестування буде обов’язковою для випускників четвертих, дев’ятих та одинадцятих класів, студентів коледжів і училищ, які раніше не отримали атестат після 11 класу.
Читайте найоперативніші новини “МБ” у Facebook

[SvenSoftSocialShareButtons]

Актуально
Гордість району

 

 

Анонс подій
Публічна інформація

Знаменні дати